شهر جیپور در هند یکی از شهرهای دنیا می باشد که دارای تمدنی کهن است، این شهر دارای هتل های بسیاری می باشد که همواره در سطح دنیا از رتبه های بالایی برخوردار بوده اند. بانک اطلاعات هتل در این مطلب قصد دارد تا شما را با هتلی تاریخی در شهر جیپور آشنا کند. این هتل در سال ۲۰۱۴ در ردیف برترین هتل های تاریخی دنیا قرار گرفته است. 

هتل تاج پالاس رام باغ جیپور (Taj Rambagh Palace Jaipur)

هتل در ردیف هتل های ۵ ستاره تاریخی قرار دارد. تاریخچه هتل مربوط به سال ۱۵۲۸ میلادی می باشد که توسط امپراتور مغول ساخته شده است. در ادامه این مکان تبدیل به کاخ مهاراجه جیبور تبدیل شده است و در دوران کنونی تبدیل به هتل شده است. مساحت باغ اطراع هتل ۳.۵ کیلومتر می باشد. معماری استفاده شده در هتل یک معماری هندی می باشد.

از این هتل با نام جواهر جیپور نیز یاد می کنند.

اتاق های هتل لوکس و بزرگ می باشند که با فرش های زیبا و نقوش دیواری بسیار زیبایی بر دیوار اتاق ها نقاشی شده است. اتاق های هتل تمامی امکانات رفاهی موجود را دارا می باشند. در تمامی اتاق های هتل مینیبار تعبیه شده است. مهمانان می توانند در این هتل صبحانه و وعده های دیگر غذایی خود را نیز در اتاق خود میل کنند.

در رستوران Suvarna Mahal مهمانان می توانند از غذاهای لذیذ هندی لذت ببرند. این هتل این امکان را برای مهمانان فراهم آورده است که در صورت تمایل غذای خود را در فضای باز میل کنند. در بار هتل مهمانان می توانند از انواع نوشیدنی های لذت ببرند. در Rajput Room مهمانان می توانند صبحانه خود را میل کنند و از چای بعد از ظهر در فضایی آرام لذت ببرند.

در هتل تاج پالاس مهمانان می توانند از خدمات کامل اسپا و ماساژ در باغ هتل استفاده کنند که در فضایی بسیار آرام قرار دارد.

از دیگر امکانات این هتل می توان به: استخر سرپوشیده، استخر سرباز، سونا، جکوزی، خدمات نگهداری از کودکان و … اشاره کرد.

هتل با فرودگاه بین المللی جیپور ۸.۳ کیلومتر فاصله دارد. Jaipur International Airport

دادگاه عالی راجستان در ۷۰۰ متری هتل واقع شده است. Rajasthan High Court

معبد بیرلا مندیر جیپور در ۱ کیلومتری هتل قرار دارد. Birla Mandir Temple, Jaipur  

جانتار مانتار، جیپور با هتل ۳.۴ کیلومتر راه دارد. Jantar Mantar, Jaipur

مکان هتل تاج پالاس رام باغ جیپور

 

منبع: historichotelsthenandnow