Checkhotel.ir – مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: ۲ میلیون و ۷۱۳ هزار و ۴۸۳ مسافر تا صبح دیروز در استان اصفهان اسکان داده شده‌‏اند.

فریدون اله‏ یاری اظهار داشت:

این آمار از ابتدای نوروز ۹۶ تا صبح امروز ۱۳ فروردین ثبت شده که بیشتر مربوط به اسکان مسافران در مدارس آموزش و پرورش و منازل استیجاری و سپس هتل‏‌ها و مراکز اقامتی است.

وی با بیان اینکه در ۱۴ روز گذشته از نوروز، حدود ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از بناها و مکان‌‏های تاریخی استان اصفهان بازدید کردند، افزود:

بازدید گردشگران از جاذبه‏‌های تاریخی استان از یکم تا دوازدهم فروردین حدود ۲۰ درصد درمقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش یافته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با اشاره به اینکه در این مدت میدان نقش جهان اصفهان بیشترین تعداد بازدید گردشگران را به خود اختصاص داده است، خاطرنشان کرد: باغ فین کاشان، کاخ موزه چهلستون و کاخ عالی قاپو هم با بازدید روزانه حدود ۲۲ هزار مسافر در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

وی همچنین گفت: نوروز پارسال اسکان ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر در استان اصفهان ثبت شد.

اله یاری با اشاره به اینکه استان اصفهان در کنار پنج استان برتر کشور در جذب مسافران نوروزی قرار دارد، افزود: گردشگرانی از استان‌‏های تهران و مناطق شمال غرب کشور بیشترین آمار بازدید از مناطق گردشگری اصفهان را به خود اختصاص داده‌اند.

میدان نقش جهان، کاخ موزه چهلستون، منارجنبان، مسجد شیخ لطف الله، پل‏های تاریخی خواجو و سی و سه پل و مسجد جامع از بناهای تاریخی و گردشگری شاخص اصفهان است.

منبع : تسنیم